Büyük Balkan Turu

DÜZENİ

Büyük Balkan Turu

ZORLUK

Güncel

MİN. YAŞ

Yaş Sınırı Yok

Büyük Balkanlar Turu

Vizesiz olarak yapabileceğiniz en keyif dolu ve bir o kadar da tarih dolu bir gezi sizleri beklemekte.

Önemli Notlar

 • ***Türkçe rehberlik hizmeti İstanbul çıkışlı olarak verilebileceği gibi, bazı programlarda varışa istinaden sağlanabilir.
 • ***Tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir. Diğer ülke pasaportu sahibi misafirlerin kendi konsolosluklarıyla vize durumunu kontrol etmeleri gerekmektedir.
 • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Tur rehberi, program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Üç kişilik odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
 • Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri, buluşma, kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Erken Rezervasyon

En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı!

Otobüs, Araba ve Araç İçi İkramlar ile

Keyifli ve konforlu yolculuklar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY tarifeli seferi ile Gidiş & Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama

Programda belirtilen tüm transferler

Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15’i kapsam dışındadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel ekstraları

Tüm kişisel harcamalar

Dubrovnik Turu ve Hırvatistan vizesi

Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)

Ekstra ve 20 kg’ı aşan bagaj ücreti

Müze ve ören yerleri girişleri

Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

Ekstra Tur Paketleri

♦ Large Paket (Opsiyonel)

♦ Ekstra Boşnak Gecesi Turu:  50-EUR (Kişi Başı)

♦ Ekstra Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu:  60-EUR (Kişi Başı)

♦ Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turu: 50-EUR (Kişi Başı)

♦ Kişi Başı 160 EUR yerine 130 EUR

♦ Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 160 EUR olan 3 turdan oluşan esktra tur paketi 130 EUR olacaktır. Bu özel tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

Tur Özellikleri

♦ Türkçe Rehberli

♦ Uçaklı

♦ Vizesiz

1 GÜN - İstanbul-Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde uçuş saatinizden 3 saat önce bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Beyaz Şehre varışımızın ardından özel otobüsümüzle panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2 GÜN - Belgrad-Saraybosna

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagog’unu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyor ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3 GÜN - Saraybosna-Mostar-Trebinje

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılmasına takiben Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje’deki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüyoruz. Ekstra Dubrovnik Turu: 45-EURO (Kişi başı)

4 GÜN - Trebinje-Kotor-Budva-İşkodra

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket edeceğiz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5 GÜN - İşkodra-Tiran-Ohrid

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyor ve Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

6 GÜN - Ohrid

Kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St.Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St.Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı ve Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7 GÜN - Ohrid-Resne-Manastır-Üsküp

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne-Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan, iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir açık hava müzesi şehri olarak anılan Üsküp’e hareket ediyoruz. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varış ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.”

8 GÜN - Üsküp-İstanbul

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir