Doğu Ekspresi

DÜZENİ

Doğu Ekspresi

ZORLUK

MİN. YAŞ

18 yaş

 

SAMSUN ÇIKIŞLI DOĞU EKSPRESİ TURU

En çok tercih edilen, en güzel ve en keyifli doğu ekspres treni ile kar altinda Kars ve Erzurum turu. Kristal karı görebileceğimiz meşhur Sarıkamış. Ortaçağın görkemli yerleşimlerinden Ani Harabeleri, bir kış masalı Çıldır Gölü, Avrora Atakum Park Travel Agency ayrıcalığı ile yöresel Kars eğlencesi imkani. Sarıkamış Şehitler Anıtı-Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Boğatepe Köyü-Halıkışlak Köyü-Ağrı Dağı Panaromik-Erzurum turu.

Erken Rezervasyon

En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı ile 225 TL!

Otobüs, Araba ve Araç İçi İkramlar ile Seyahat

Keyifli ve konforlu yolculuklar

Fiyata Dahi Olan Hizmetler

2 Gece Kars’ta Konaklama

3 Sabah Kahvaltısı

2 Adet Akşam Yemeği

Doğu Ekspresi ile Kars – Erzurum Tren Bileti

Lüks Araçlar İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Avrora Atakum Park Travel Güvencesi ve Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Özel Harcamalar

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ünlü Ozanların Katılacağı Aşık Atışması (Kişi başı 55 TL)

Çıldır Gölü Kızak Keyfi

Kafkas Gecesi Eğlencesi

Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Geziler, Etkinlikler Ve Faaliyetler

Otelde Kullanılan Hizmetler (Minibar – Kuru Temizleme vb.)

Tur Haritası

Günlük Programlar

19:00 Atakum (Avrora Atakum Park Travel Acentamız Önü)

19:30 Merkez (19 Mayıs Lisesi Önü).

1 GÜN - İlk günümüz için sizlere sunduklarımız

Siz saygıdeğer misafirlerimizle 19.00’da acentamızın önünde , saat 19.30 Samsun merkezde 19 Mayıs Lisesi önünde buluşarak çeşitli Avrora Atakum Park Travel ikramları eşliğinde Kars’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2 GÜN - SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI – KARS KALESİ – TAŞ KÖPRÜ – 12 HAVARİLER CAMİİ – KARS ÇARŞILARINDA SERBEST ZAMAN

Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile alacağımız kahvaltımızın ardından Rus İmparatoru II. Nikolanın eşi Katerina için yaptırmış olduğu av köşkünü ziyaret etmek üzere gidiyoruz. Kışlık Av Köşkü, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan birisidir. Bu güzel yapıyı ziyaret ettikten sonra yolumuzun üzerinde bulunan ve I.Dünya savaşı sırasında Rus işgali altında bulunan bölgenin tekrardan Osmanlı himayesine girmesi için Allahuekber dağlarında donarak can veren 90 bin şehidimizin anısına yapılmış temsili Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyoruz. Şehitlik ziyaretimiz ardından şehir turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. Yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Rus işgali sırasında yapılan ve halen kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi, 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında isteyen Avrora Atakum Park Travel Agency misafirlerine özel düzenlenecek olan, Kars’ın ünü ozanlarının iştirak edeceği, milli geleneklere uygun “aşık atışması” (ekstra), bu güzel güne ayrı bir anlam katacak. Program sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 GÜN - ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – BOĞATEPE KÖYÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından ilk durağımız Ermenistan sınırımızda bulunan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğatepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı da sunacağız.Boğatepe köyü ziyaretimizin ardından Doğu’nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan’a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Türkiye’nin en büyük dağı olan, Ağrı Dağı’nın panoramik fotoğrafını almamız için vereceğimiz mola ardından, konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize gidiyoruz

4 GÜN - DOĞU EKSPRESİ İLE KARS – ERZURUM SEYAHATİ, ERZURUM ŞEHİR MERKEZİ TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından keyifli bir tren yolculuğu yapmak ve güzel bir nostalji yaşamak için Kars tren garına gidiyor ve Doğu Ekspresi ile Erzurum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu Ekspresi’nin en güzel rotası olan Kars – Erzurum arası yolculuğumuzda 90 bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış’ı panoramik görerek Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Horosan, Pasinler üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Tren garında bizleri bekleyen aracımıza binerek meşhur Cağ Kebabının tadına bakmaya gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan üç kümbetlere doğru yürüyoruz. Kümbet ziyaretimizin ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan cami, değişik tarihlerde beş kez onarılmıştır. Bu muhteşem eserin mimari ve döneminin çok ilerisinde olan yapım tekniklerini rehberimizden dinleyerek Erzurum şehir gezimize devam ediyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardında 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor ve keyifle kahvelerimizi içiyoruz. Verdiğimiz kısa molanın ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ziyaret ediyoruz. Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini görüyoruz. Medrese günümüzde bir kültür ve sanat sergi merkezi olarak kullanılmaktadır. Samsun’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.

5 GÜN - SAMSUN’A VARIŞ

Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Samsun’a varış ve siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Avrora Atakum Park Travel organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir