KONAKLAMALI ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

DÜZENİ

KONAKLAMALI ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

ZORLUK

Güncel

MİN. YAŞ

Yaş Sınırı Yok

Alaçatı Ot Festivali

Samsun çıkışlı olan turumuz, iki gece konaklamalı Alaçatı Ot Festivali turumuz ile keyif dolu yeşillikler içinde siz değerli müsterilerimize inanılmaz fırsatı sunmaktayız.

Erken Rezervasyon

En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı ile 750 TL!

Otobüs, Araba ve Araç İçi İkramlar ile Seyahat

Keyifli ve konforlu yolculuk

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Kuşadası’nda Konaklama

3 Kahvaltı

2 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Avrora Atakum Park Travel Güvencesi ve Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Özel Harcamalar

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Geziler, Etkinlikler Ve Faaliyetler

Otelde Kullanılan Hizmetler (Minibar – Kuru Temizleme vb.)

Tur Haritası

GÜNLÜK PROGRAMLAR

Araç Kalkış Saatleri 23:30 Atakum (Avrora Atakum Park Travel Acentamız Önü) 00:00 Merkez (19 Mayıs Lisesi Önü)

1 GÜN - İlk günümüz için sizlere sundurklarımız.

Siz değerli misafirlerimizle saat 23.00’da Avrora-Atakum Park Travel Agency ayrıcalığı ile otobüs içi ikramlar eşliğinde, Çorum-Alaca-Yozgat üzerinden hareket ederek, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz.

2 GÜN - DENİZLİ-PAMUKKALE TRAVERTENLERİ-HİERAPOLİS -KUŞADASI.

Sabah Denizli’ye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından dünyada benzeri sadece İtalya’da Traventino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakan Pamukkale Travertenlerine gidiyoruz. İlk olarak Travertenleri fotoğraflayabilmek ve Travertenler üzerinde yürüyüş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen Sütunlu Havuzu geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Cin Deliğini görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Antik kent geziminin devamında şehrin ana caddesinde Domıtıan Kapısı ve Latrina ile devam eden ayrılmadan bir tekstil fabrikasında alışveriş imkanı veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın sonrasında konaklama yapacağımız Kuşadası’ndaki otelimize hareket ediyoruz.

3 GÜN - EFES ANTİK-MERYEM ANA EVİ-ŞİRİNCE

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı,Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında. Efes Antik Kenti gezimizin sonrasında, Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hristiyanların hac merkezi olan “Meryem Ana Evi” gezisini yapıyoruz.Takiben eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’ye gidiyoruz. Şirince’ye varışımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize öğle yemeği (ekstra) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temiz edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup otelimize gidiyoruz.

4 GÜN - ÇEŞME-ÇEŞME KALESİ-ALAÇATI-ALAÇATI OT FESTİVALİ-SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp Çeşmeye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz.1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanımızın sonrasında Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda ,Çeşme Belediyesince düzenlenecek 11.GELENEKSEL ALAÇATI OT FESTİVALİ’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp siz değerli misafirlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabilir, festival katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan standartlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

5 GÜN - SAMSUN

Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Avrora Atakum Park Travel farkıyla gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.“SİZ HAYAL EDİN BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM” sloganıyla biz bu yola çıktık.

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir