Safranbolu – Amasra

DÜZENİ

Safranbolu – Amasra

ZORLUK

Güncel

MİN. YAŞ

Yaş Sınırı Yok

SAMSUN ÇIKIŞLI 1 GECE KONAKLAMALI SAFRANBOLU & AMASRA TURU

Erken Rezervasyon

En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı ile 395 TL!

Otobüs, Araba ve Araç İçi İkramlar ile Seyahat

Keyifli ve konforlu yolculuk

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı

1 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Araç İçi İkramlar

1618 Sayılı TURSAB Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Avrora Atakum Park Travel Güvencesi ve Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Özel Harcamalar

Programda Ekstra Belirtilen Yemekler ve Hizmetler

Müze vb. Giriş Ücretleri

Seyahat Boyuncave Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon vb.)

Tur Haritası

Günlük Programlar

23.30 Atakum (Avrora Atakum Park Travel Acentamız Önü)

00.00 Merkez (19 Mayıs Lisesi Önü)

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimizle Atakum’da 23.30’da acentemiz önünden, merkezde 00.00’da 19 Mayıs Lisesi önünden, Avrora Atakum Park Travel Agency ayrıcalığı ile otobüs içi ikramlar eşliğinde Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz.

2 Gün

Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu’ya varışımızla birlikte konaklayacağımız otelde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından rehberimiz eşliğinde ilk olarak, Safranbolu’yu en güzel görebildiğimiz seyir teraslarından bir tanesi olan eski Dadybra Kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panaromik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu’nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve Hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Safranbolu’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

3 GÜN

Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra 15 TL). Amasra’da, Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı’nı geziyoruz. Geçireceğimiz serbest vakit sonrası Samsun’a dönüşümüz başlıyor. Yoldaki mola ve ikramlarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Avrora-Atakum Park Travel Agency organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir