Ukrayna Turları

DÜZENİ

Ukrayna Turları

+ 1
ZORLUK

Güncel

MİN. YAŞ

Yaş Sınırı Yok

Ukrayna Turları

Vizesiz olarak yapabileceğiniz en keyif dolu ve bir o kadar da tarih dolu bir gezi sizleri beklemekte.

Önemli Notlar
  • ***Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. Ekstra tur paketi indirimi sadece tura gitmeden önce alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda her hangi bir indirim yapılmamaktadır.
  • ***Pasaportunuzun dönüş tarihi baz alınarak minimum 6 ay geçerlilik süresi ve en az 5 adet boş vize sayfası olmalıdır. Farklı ülke pasaportlarıyla seyahat edecek olan vatandaşların ilgili ülke konsolosluğuyla vize durumunu kontrol etmesi gerekmektedir.
  • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
  • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
  • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
  • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
  • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
  • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acente sorumlu tutulamaz. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Erken Rezervasyon

En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı!

Otobüs, Araba ve Araç İçi İkramlar ile

Keyifli ve konforlu yolculuklar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY tarifeli seferi ile İstanbul-Odessa / Lviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

 

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Panoramik Lviv şehir turu

Panoramik Kiev şehir turu

Panoramik Odessa şehir turu

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15’i kapsam dışındadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

Şahsi Harcamalar

Ekstra Turlar

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler

Ekstra Tur Paketleri

♦ Large Paket (Opsiyonel)

♦ Katakomblar Turu

♦ Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş Müzesi

♦ Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu

♦ Çernobil Turu

♦ Şatolar Turu

♦ Kişi Başı 305-EURO Yerine 260-EURO

***Ekstra Tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Tur Özellikleri

♦ Odessa - Kiev - Lviv

♦ Türkçe Rehberlik

♦ Vizesiz

1 GÜN - İstanbul-Odessa

Belirtilen havalimanında buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Odessa’ya hareket ediyoruz. Varışa takiben şehir turumuza başlıyoruz. Ukrayna’nın güzel sahil kenti Odessa ziyaretimiz sırasında Aşıklar köprüsünü, Opera binasını, Katerina anıtını ve potemkin merdivenlerini görme imkanı bulacağız. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2 GÜN - Odessa

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuz için hareket ediyoruz. Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuzda şehrin altında uzunlukları binlerce kilometreyi bulan Katakombları gezme imkanı bulacağız. 200 Yıl önce inşa edilmiş bu tüneller, 2 . Dünya Savaşında Nazi işgali sırasında direnişçiler tarafından yoğunlukla kullanılmış ve adeta direnişin sembolü olmuştur. Gezimiz esnasında hem bu direnişin hem de öncesinde mağaraları kullanmış olan diğer grupların izlerini sürme imkanı bulacağız. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Konyak Fabrikası (Müzesi) gezisi ve Degüstasyon (Tadım) turumuza katılabilirler. Tur esnasında Shustov Konya Fabrikasını gezip konyak yapımı ve tarihi hakkında bilgi edinme imkanı bulup, farklı konyak türlerini tadım imkanı bulacağız. Turlarımızın ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde otelde.Ekstra Katakomblar Turu: 40-EURO (Kişi Başı) Ekstra Konyak Fabrikası (Müzesi) Gezisi ve Degüstasyon (Tadım) Turu: 30-EURO (Kişi Başı)

3 GÜN - Odessa-Uman-Kiev

Kahvaltının ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız olan Uman şehrine uğruyoruz. Uman şehri Alman Nazilerin 1.000 Yahudi çocuğu katletmesi ve Uman katliamı olarak da bilinen bir şehirdir. Ayrıca kent Hasidik Yahudiler içinde özel önem taşıyan bir yerdir. Tarikatın önde gelen liderlerinden birisi olan Rabbi Nachman (Breslov Nachman) 1820 yılında burada ölmüştür. 1768 yılında 30.000’den fazla Polonyalı ve Yahudi’nin burada katledildiği bilinmektedir. Bu sebeple Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini de yerine getirmektedirler. Uman ziyareti sonrası Kiev’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı’na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkenti olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları’nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4 GÜN - Kiev

Kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi, Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler. Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasından etkilenebilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi, açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı’nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Kiev Metrosu, Kültür ve Alışveriş Turuna katılabilir. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri’nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Ardından serbest zaman ve otele transfer. Geceleme otelimizde.Ekstra Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2.Dünya Savaş Müzesi Turu: 65-EURO (Kişi Başı) Ekstra Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu: 20-EURO (Kişi Başı)

5 GÜN - Kiev

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açık hava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz. Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.Ekstra Çernobil Turu (Öğle Yemekli): 120-EURO (Kişi Başı)

6 GÜN - Kiev-Lviv

Kahvaltının ardından otobüsle Lviv’e hareket ediyoruz. Varışa takiben şehir turumuza başlıyoruz. Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası, Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otele transfer oluyoruz. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.

7 GÜN - Saraybosna

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak. Kendinizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv’e dönüş. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.Ekstra Şatolar Turu (Öğle Yemekli): 60-EURO (Kişi Başı)”

8 GÜN - Lviv-İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerinin tamamlıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızla turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere…

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir