Alaçatı Ot Festivali
Home Yurt İçi Turlar

Alaçatı Ot Festivali

SAMSUN ÇIKIŞLI 2 GECE KONAKLAMALI ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

 

Tur Tarihi:

 • 9-13 Nisan 2020

 

Tur Programı

 

1.Gün:

 

Siz değerli misafirlerimizi saat 18.00’da Avrora Atakum Park Travel  acentemizin önünden alarak Merzifon-Çorum-Kırıkkale-Ankara-Afyon güzergahını takiben Denizli’ye doğru gece yolculuğu ilegezimize başlıyoruz.

 

2.Gün: DENİZLİ-PAMUKKALE TRAVERTENLERİ-HİERAPOLİS -KUŞADASI

 

Sabah Denizli’ye varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından dünyada benzeri sadece İtalya’da Traventino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakan Pamukkale Travertenlerine gidiyoruz. İlk olarak Travertenleri fotoğraflayabilmek ve Travertenler üzerinde yürüyüş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen Sütunlu Havuzu geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Cin Deliğini görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Antik kent geziminin devamında şehrin ana caddesinde Domıtıan Kapısı ve Latrina ile devam eden ayrılmadan bir tekstil fabrikasında alışveriş imkanı veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın sonrasında konaklama yapacağımız Kuşadası’ndaki otelimize hareket ediyoruz.

 

3.Gün: EFES ANTİK-MERYEM ANA EVİ-ŞİRİNCE

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı,Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında. Efes Antik Kenti gezimizin sonrasında, Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hristiyanların hac merkezi olan “Meryem Ana Evi” gezisini yapıyoruz.Takiben eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’ye gidiyoruz. Şirince’ye varışımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize öğle yemeği (ekstra) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünleri buradan temiz edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup otelimize gidiyoruz.

 

4.Gün: ÇEŞME-ÇEŞME KALESİ-ALAÇATI-ALAÇATI OT FESTİVALİ-SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp Çeşmeye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz.1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanımızın sonrasında Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda ,Çeşme Belediyesince düzenlenecek 11.GELENEKSEL ALAÇATI OT FESTİVALİ’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp siz değerli misafirlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabilir, festival katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan standartlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

5.Gün: SAMSUN

 

Değerli misafirlerimiz, yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Avrora Atakum Park Travel farkıyla gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

“SİZ HAYAL EDİN BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM” sloganıyla biz bu yola çıktık.

 

Konaklama Bilgisi:

 

 • Marina Hotel, Kuşadası

 

Fiyat: 825 TL

 • En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı ile 750 TL!

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER     

 • 2 Gece Kuşadası’nda Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Avrora Atakum Park Travel Güvencesi ve Refakati

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Geziler, Etkinlikler Ve Faaliyetler
 • Otelde Kullanılan Hizmetler (Minibar – Kuru Temizleme vb.)

 

Araç Kalkış Saatleri

 • 23:30 Atakum (Avrora Atakum Park Travel Acentamız Önü)
 • 00:00 Merkez (19 Mayıs Lisesi Önü)

 

Detaylı bilgi için😉

 

0(362) 437 01 22 – 0(545) 445 24 94

İnstagram sayfamızı ziyaret edin. https://www.instagram.com/avrora_atakumparktravel/

Adres: Mimarsinan Mah. Atatürk Bulvarı Yanyolu No:273/A Atakum/Samsun

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir