GAP

SAMSUN ÇIKIŞLI 2 GECE KONAKLAMALI GAP TURU

 

Tur Tarihleri:

 

 • 28-31 Mayıs 2020
 • 26-29 Haziran 2020

 

Tur Programı

 

1.Gün: SAMSUN – GAZİANTEP GECE YOLCULUĞU

 

Siz Değerli misafirlerimizi saat 18.30’da acentemizin önünden alarak Amasya-Tokat-Sivas-Pınarbaşı güzergâhını takiben Gaziantep’e doğru gece yolculuğu ile gezimize başlıyoruz.

 

2.Gün: GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-HALFETİ-ŞANLIURFA

 

Değerli misafirlerimiz, sabah Antep’e varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltının ardından Birecik Baraj Gölü’nün suları altında kalmaktan kurtarılan mozaik ve fresklerin sergilenmiş olduğu Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. “Çingene Kızı” mozaiği dâhil, birbirinden güzel sanat eserlerini görme şansı buluyoruz. Müzeden ayrılarak Tahmis Kahvesi’nde menengiç kahvesi molası veriyoruz. Ardından bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak, Baklavacı İmam Çağdaş önünde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşup Fırat Nehri üzerinde olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti’ye varıyoruz. Buradan teknemize binerek (ekstra) Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Urfa’ya hareket edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Urfa kültürünün önemli bir parçası olan sıra gecesi (ekstra) programına katılıyoruz.

 

3.Gün: ŞANLIURFA-BALIKLI GÖL-HZ.İBRAHİM MAKAMI-HZ.EYÜP MAKAMI-GÜMRÜKHAN-GÖBEKLİTEPE-MARDİN

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından peygamberler şehri Urfa’yı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Balıklı Göl’ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlidi Halil Camii, yeni Mevlidi Halil Camii ve Hz. İbrahim’in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ur Rahman Gölü ve Hz. Eyüp Sabır(Çile) Makamı ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han’da serbest zaman veriyoruz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zamanımızın sonrasında yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikâyesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e hareket edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

 

4.Gün: MARDİN-ORTADOKS KİLİSESİ-PTT BİNASI-SABANCI MÜZESİ-KASIMİYE MEDRESESİ-DAYRÜLZAFERAN MANASTIRI-MİDYAT-DEVLET KONUK EVİ-TARİHİ GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI-HASANKEYF-SAMSUN DÖNÜŞ YOLCULUĞU

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak tarihi Mardin sokaklarından yürüyerek Süryani Kadim Ortadoks Kilisesi’niEski PTT Binası’nı, Sabancı Müzesi’ni ve Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Tarihi abbara geçitlerinden geçerek eski çarşılara çıkıyoruz. Muhteşem Mezopotamya ova manzarası bulunan kafede çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında Süryani Cemaati’nin mimari açıdan eşsiz sayılabilecek dünyadaki en önemli merkezlerinden Dayrülzaferan Manastırı’nı geziyoruz. Tarihi Mardin gezimiz sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Gezimize birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat evi olan Devlet Konuk Evi’ni ziyaret edip mimarisi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Evi dolaşırken terasına çıktığımızda eski Midyat’ı görüp hatıra fotoğrafı çekiyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan gümüş ve telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra iki yakasını Dicle’nin ayırdığı tarihi ilçe olan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf’e varışımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize serbest vakit veriyoruz. Ardından aracımızda buluşarak Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeğimizi Diyarbakır’da (eksta) alıp yolculuğumuza devam ediyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsuna varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Avrora-Atakum Park Travel Agency seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyat: 950 TL

 • En az 15 gün öncesinden yapılan kayıtlarda %10 indirim fırsatı ile 855 TL!

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • 1618 Sayılı TURSAB Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Avrora Atakum Park Travel Güvencesi ve Refakati

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Özel Harcamalar
 • Programda Ekstra Belirtilen Yemekler ve Hizmetler
 • Müze vb. Giriş Ücretleri
 • Seyahat Boyuncave Oteldeki Özel Harcamalar (Mini bar, Telefon vb.)

 

Araç Kalkış Saatleri

 • 18.30 Atakum (Avrora Atakum Park Travel Acentamız Önü)
 • 19.00 Merkez (19 Mayıs Lisesi Önü)

 

Detaylı bilgi için😉

 

0(362) 437 01 22 – 0(545) 445 24 94

İnstagram sayfamızı ziyaret edin. https://www.instagram.com/avrora_atakumparktravel/

Adres: Mimarsinan Mah. Atatürk Bulvarı Yanyolu No: 273/A Atakum/Samsun

tr_TRTurkish
php shell instagram takipci al shell indir